Barbara Delinsky- Šeimos medis

Originalus pavadinimas: Family tree Leidėjas: Alma Littera  Išleidimo metai: 2010  Puslapių skaičius: 337

Tikriausiai kiekvienas iš mūsų esame bent kartą susimąstę, ką mūsų gyvenime reiškia šeima. Nebūtinai, vedę ar ištekėjusios mes, turime ar neturime vaikų. Šeima- tai kažkas miela, artima širdžiai, kažkas tokio neapčiuopiamai skausmingai mylimo. O gal tik man taip atrodo? Kažkada bandžiau aprašyti savo meilės jausmą. Ir aprašiau tai žodžiais: ,,taip myli, kad net skauda“ …

Deina ir Hju, pagrindiniai šios knygos herojai, gyveno nuostabioje pajūrio namelio idilėje: tarp šviesių pastelinių namo sienų, nėriniais apklotų lovų ir minkštų  minkštutėlių mezgimo siūlų kamuoliukų … Štai kur gražus šeimyniškas vaizdelis: jeigu tapytojas nutapytų šiuos du žmones, kažin kur reiktų padėti kūdikį. Be abejonės gražioje rožinėje vaikiškoje lovelėje. Bet svajonės ir idilės dūžta, kaip dužo ir svaiginanti šių dviejų žmonių meilė. Dviems baltaodžiams tėvams gimsta juodaodė mergaitė. Štai tada ir pasirodo mylinčios meilės sindromas, kaip aš vadinu: myli, bet skauda. Taip savo meilę apibūdina naujai iškeptas tėvelis, kuris realiai savo esybės gilumoje suvokia, jog myli šį mažą bejėgį padarėlį, bet tuo pačiu ir skausmingai įtarinėja savo žmoną neištikimybe, kaltina ją neaiškia savo šeimos geneologija. Šeimą užtemdo liūdesys, nepasitikėjimas, neapykanta, abejonės… Tiek daug jausmų vienu metu, o visų jų kodinis šifras: ,,Pasitaiko įvairiausių genetinių atsitiktinumų“.

Apie Barbaros Delinsky knygas sakoma, jog jos ,,vis giliau skverbiasi į žmogaus širdį ir sielą“. Kad ir kaip banaliai beskambėtų (aš pati nesu mėgėja tokių frazių galiniame knygos viršelyje), ši knyga mane nuginklavo savo paprastumu, ramumu dėstant vienos šeimos tragediją. Gal per daug smarkiai pasakyta ,,tragedija“: pritariu pagrindinės herojės Deinos mintims, jog anokia čia tragedija: mergytė, Lizė, gimė sveika, graži, neįtikėtinai švelniais nuostabiais garbanotais plaukiukais…Tai kur gi čia tragizmas? tačiau kas vienam atrodo balta, kitam gali atrodyti juoda, o jeigu ta juoda yra akivaizdu … Regis, knyga niekuo neišsiskirianti (nebent savo įdomesne tematika), tačiau susižavėjau autorės gebėjimu narplioti šeimos santykius, nes o kam gi neatsitinka tokių nesutarimų namie (nėra namų be dūmų). Gal mūsų šalyje ir nėra aktualios rasių maišymosi problemos, tačiau nepasitikėjimo, įtarinėjimo, baimės apstu. Pastaruoju metu įsigilinusi į sudėtingas mokslines knygas, šioje knygoje aptikau kažką , kas mane sužavėjo savo paprastumu. Netgi aptikau keletą vietų, kurios puikiai atitinka psichologininį momentą, vadinamą ,,kaip išspręsti bręstančią krizę“ (čia susiję su neseniai baigtu psichologijos kursu).

Galiu užtikrinti, jog knygoje nerasite jokių ypatingų sunkių detalių. Nebent šiek tiek paviršutiniškų žinių apie genetiką. Tačiau autorės aprašytas atvejas nėra retas: pasirodo pasaulyje yra atvejų, kai juodaodžiams gimsta baltaodžiai vaikai, o vienai porai iš Amerikos gimė dvyniai: vienas baltaodis, o kitas juodaodis. Medikai tai aiškina genetika ir ypatingu apsivaisinimo būdu. Tokias naujienas suvokiame kaip neįtikėtiną įdomybę, tačiau jos mums ir telieka kitos šeimos istorija: tai, kas nutiko kitiems, o ne man… O jeigu man? ar aš ištverčiau, ar mudu ištvertume? …. Tad tai knyga, kuri užduoda  daug klausimų, o atsakymus turime rasti patys. Jauki knyga, kurią reikia skaityti įsikniaubus į šiltą stoOOOorą megztinį…….

,,Kas sakė, kad šildo tik laužai …. Juk yra širdis“ (E.D dainos žodžiai)

p.s Labai gražus ir mielas knygos viršelis 🙂

Įrašas paskelbtas temoje Mano knygos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s